Galeria

Jezioro Garda – Włochy
Kerala – Indie
Vedic Art

USA Trzecie pod względem liczby ludności państwo, a czwarte pod względem powierzchni.

 • Stany Zjednoczone są zróżnicowanym kulturowo, etnicznie, religijnie i obyczajowo krajem. Z drugiej strony, są także głęboko miejscami spolaryzowanym, podzielonym politycznie, etnicznie, ekonomicznie i obyczajowo państwem.

  Jest to kraj o populacji liczącej ponad 323 mln ludzi z tendencją wzrostową, nacechowany dużym wzrostem imigracji (legalnej i nielegalnej), szczególnie z sąsiedniego Meksyku. Niektóre społeczności Indian, które przetrwały, nadal utrzymują odrębność kulturowo-narodowościową (Lakotowie, Hopi). Wielu Indian służy czy służyło w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych (np. Nawahowie służący podczas II wojny światowej jako Indiańscy szyfranci). W wielu środowiskach o odosobnionym charakterze etnicznym, imigranci czy rodzimi obywatele w dużej mierze utożsamiają się z etnicznością przodków, jednak nie jest to krajową normą społeczną.

  Źródło: Wikipedia

Lago di Garda Jezioro w północnych Włoszech, największe i najczystsze jezioro tego kraju.
Położone w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, otoczone szczytami Prealpi Gardesane

 • Położone w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, otoczone szczytami Prealpi Gardesane, w pobliżu grup górskich Alpi dell’Adamello e della Presanella, Dolomiti di Brenta, Dolomiti di Fiemme i Prealpi Vicentine. Jezioro leży w granicach 3 prowincji Włoch: Trydent, Werona i Brescia. Do 1918 roku północna część jeziora należała do Austro-Węgier.

  Nazwa jeziora pochodzi od miejscowości Garda. Wcześniej – do XII wieku – nosiło ono nazwę Lago Benàco.

  Wokół jeziora Garda znajduje się wiele miasteczek turystycznych i kurortów. Panuje tu łagodny klimat z roślinnością śródziemnomorską. Wokół jeziora są miejscowości z zabytkową zabudową (historyczne centra miast, dawne zamki i fortece) oraz dobrze zagospodarowanymi plażami żwirowymi z łagodnym zejściem do jeziora. Północna część jeziora – bardziej górzysta i wietrzna – jest odwiedzana przez windsurferów. W południowej części jeziora woda jest cieplejsza, znajdują się tam liczne kempingi, parki rozrywki oraz źródła termalne.

  Źródło: Wikipedia

Kerala - Indie Stan w południowo-zachodnich Indiach na wybrzeżu Malabarskim Oceanu Indyjskiego.
To jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Indii.

 • Kerala – stan w południowo-zachodnich Indiach na Wybrzeżu Malabarskim. Urzędowym językiem jest malajalam, posługujący się odrębnym alfabetem. Największe miasto – Koczin, stolica – Thiruvananthapuram.

  Kerala jest jednym z najgęściej zaludnionych regionów Indii. Ze średnią życia mieszkańców wynoszącą 73 lata i 19% udziałem analfabetów w społeczeństwie, Kerala jest jednym ze stanów o najwyższym poziomie służby zdrowia i oświaty. Stan kilku religii – większość to hinduiści ortodoksyjni w swoich zakazach wstępu do wielu świątyń, czwarta część ludności to chrześcijanie kościoła malabarskiego wywodzącego się rzekomo od Tomasza Apostoła i muzułmanie, którzy pojawili się tu w VII wieku wraz z kupcami arabskimi. Ponadto w Kerali żyje od stuleci diaspora żydowska (z XVI-wieczną synagogą w Koczinie). Stan był w przeszłości poddany wpływom kolonizacji ze strony Brytyjczyków, Holendrów i Portugalczyków. Stan słynie z przepychem organizowanych świąt religijnych i festiwali kulturalnych. Znany z do dziś uprawianej sztuki walki kalari payattu, keralskiego tańca rytualnego tejjam, klasycznego teatru z odniesieniami religijnymi Kathakali, sanskryckiego dramatu kutiyattam i terapii ajurwedycznej. Z drugiej strony z dużego zaangażowania we władzę komunistów.

  Źródło: Wikipedia

Wyprawy z Vedic Art Zajęcia warsztatowe, medytacje, taniec intuicyjny, joga kunkalini, nauka oddechu udżai i inne niespodzianki.

 • Vedic Art to malowanie z serca, to sztuka życia, w której najważniejszy jest akt kreacji wynikający z wyrażenia własnych odczuć. Podczas warsztatów, uczestnicy malują obrazy, które pozwalają im doświadczyć praw tworzenia w sobie. W konsekwencji otwierając się na możliwość życia zgodnie z własnym wnętrzem.

  Ten warsztat nie uczy techniki malowania, ani nie jest terapią. Jest polem, przestrzenią przygotowaną dla wewnętrznego, osobistego spotkania ze sobą w obecności tu i teraz, ekspresji i miłości.

  Sięgnij po więcej informacji i zapisz się na warsztaty